Altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

217 viewsPara & Kazanç
17

Kendi evimde ayda aya biriktirdiğim 70 gram altınım var, evde tutmak istemiyorum, güvenlik sebebinden dolayı. Bir arkadaşım altına altın katılma hesabı gibi bir şeylerden bahsetti, Kuveyt Türk bankası başta olmak üzre bir kaç bankanın bu tarz yatırım hesaplarına daha fazla kazanç verdiği sistemleri varmış bilgisi olan var mı ve altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

Cevaplanan soru

Altının çalınmasından korkuyorsan vadesiz altın hesabı açarak orada tut. yatırım aracı olarak kullanma çünkü faize yatırdığında acil durumlarda bozdurmak gerektiğinde sıkıntı yaşıyorsun.

70 gram altınla çok büyük kazanç bekleme ama altınım evde durmasın diyorsan açtır bir altın katılım hesabı ve paranı yatır. Yıllık alacağın faiz ortama %1 oda 70 gram altın için yılda 220 liradır, çok büyük beklentilerin olmasın yani


6

Sadece kuveyt Türk bankası değil her bankadan altın birikim ve katılım hesabı açabilirsin. Yıllık yatırım yaparsan genelde birikimin değerlenir. Bankadan bankaya verdikleri yıllık faiz oranı değişir.

Örneğin 1 yılda kuveyt türk 0.8 faiz %15 kazançtan kesinti yaparken, vakıfbank altın miktarına göre yılda 2,5 oranında faiz vermektedir. Bankaları tek tek gezip en mantıklı teklifi alman gerekiyor.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
4 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.