Altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

218 viewsPara & Kazanç
17

Kendi evimde ayda aya biriktirdiğim 70 gram altınım var, evde tutmak istemiyorum, güvenlik sebebinden dolayı. Bir arkadaşım altına altın katılma hesabı gibi bir şeylerden bahsetti, Kuveyt Türk bankası başta olmak üzre bir kaç bankanın bu tarz yatırım hesaplarına daha fazla kazanç verdiği sistemleri varmış bilgisi olan var mı ve altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

Cevaplanan soru

Altının çalınmasından korkuyorsan vadesiz altın hesabı açarak orada tut. yatırım aracı olarak kullanma çünkü faize yatırdığında acil durumlarda bozdurmak gerektiğinde sıkıntı yaşıyorsun.

70 gram altınla çok büyük kazanç bekleme ama altınım evde durmasın diyorsan açtır bir altın katılım hesabı ve paranı yatır. Yıllık alacağın faiz ortama %1 oda 70 gram altın için yılda 220 liradır, çok büyük beklentilerin olmasın yani


5

Uzun vadede altın yatırımı yapmak istiyorsan altın katılım hesabı çok mantıklı, yoksa açtırma. Bu hesap üzerinden anında altın alıp satışı yapabilirsin ya da mevcut altınlarını bankaya vererek faize yatırabilirsin. Var sayalım mesai saati bitiminden sonra acil paraya sıkıştın ve hesaptaki 10 gram altını bozdurmak zorundasın, çok zarar edersin.

Birde kendi kurları var çok acayipler.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
4 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.