Altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

220 viewsPara & Kazanç
17

Kendi evimde ayda aya biriktirdiğim 70 gram altınım var, evde tutmak istemiyorum, güvenlik sebebinden dolayı. Bir arkadaşım altına altın katılma hesabı gibi bir şeylerden bahsetti, Kuveyt Türk bankası başta olmak üzre bir kaç bankanın bu tarz yatırım hesaplarına daha fazla kazanç verdiği sistemleri varmış bilgisi olan var mı ve altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır ?

Cevaplanan soru

Altının çalınmasından korkuyorsan vadesiz altın hesabı açarak orada tut. yatırım aracı olarak kullanma çünkü faize yatırdığında acil durumlarda bozdurmak gerektiğinde sıkıntı yaşıyorsun.

70 gram altınla çok büyük kazanç bekleme ama altınım evde durmasın diyorsan açtır bir altın katılım hesabı ve paranı yatır. Yıllık alacağın faiz ortama %1 oda 70 gram altın için yılda 220 liradır, çok büyük beklentilerin olmasın yani


5

Uzun vadede kar, kısa vadede zarar edebileceğin bir durum. Altını genellikle yatırım için alıyoruz zaten hemen satmayı düşünmüyorsan yatır gitsin. Annem 4 ay sonra altınları bozdurmak zorunda kaldı ve 400 lira zarar etti. neden kaynaklandığını anlayamadık. Yani sen bankada 15 gram altınım var şuan ki kur 350 lira 5.250 lira almam gerekir diye düşünüyorsun.

Banka sana çıkartık 4.850 lira para veriyor, büyük bir moral bozukluğu.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
4 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.