Calpol şurup ne kadar sürede etkisini gösterir ?

Çözüldü923 viewsSağlık
9
1 Yorum

Merheba, calpol şurup ne kadar sürede etkisini gösterir ? Buğun ilk defa 18 aylık bebeğim yüksek ateş ile hastaneye götürdüm, kulak ve boğazında kızarıklık olduğunu söyledi. Sürekli huysuz ve yüksek ateşi var. Ateş düşürücü şurubunu 20 dakika önce verdim ama ateşi hala 38,5 ne zaman etki edecek ?

Doktor sabah akşam günde iki defa kullanmamı söyledi ama günde 2 kere kullanmaya etkisi yetecek mi ? Daha önce bu ilacı kullanalar cevap verirse çok sevinirim.

Yeni yorum gönderildi

Öncelikle geçmiş olsun ve lütfen telaş yapmayın. Calpol şurup ortalama 30 dakika içinde etki gösterir. Bu aralar yüksek ateş yapan salgın var ve tüm çocuklar hasta. Ateşi düşürmek için soğuk su ile eklem yerlerine soğuksu kompleksi yapın ve lütfen bu tarz soruları doktorunuza yöneltin. Doktorunuz şurubu sabah akşam vermenizi söylediyse sadece onu uygulayın.


12

Çok geçmiş olsun. Calpol şurup ortalama 30 dakika ile 1 saat içinde etkisini göstermesi gerekiyor ve ortalama 5 saat etkisinin sürmesi bekleniyor. Ama her çocukta aynı etkiyi gösterecek diye bir şey yok maalesef.

Benim çocuklarım calpol pek etki göstermediği için doktora bunu bildiriyorum oda dolven şurup ve calpol şurup yazıyor ve ikisini dönüşümlü kullanmamı söylüyor. Eğer 1 saat içinde hiç ateşi düşürmezse doktora durumu iletmenizi tavsiye ederim. Ateşi düşmüyor diye daha çok içirme kesinlikle.

En iyi cevap olarak seçildi
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.