Çay ocağı açmak için ruhsat nereden alınır ?

1.68K viewsPara & Kazanç
2

Çay ocağı açmak icin ruhsat nereden alınır: çay ocağı işletmeciliği açmaya karar verdim, mevcut maaşlı işimi bırakıp kendimce daha önce belirlediğim bir bölgede dükkan kiralamayı ve açtığım dükkanda çay başta olmak üzre, sıcak, soğuk meşrubatlar ve tost çeşitleri, soğuk sandviç çeşitleri, poğaça, açma, simit ve en az 3 farklı çeşit tatlı satmayıda planlıyorum.

İlk bakışta çay ocağı olarak planlıyor olsamda ileride butik bir kafeye dönme ihtimali var, ruhsatı nerden ve hangi şartlar altında alabilirim ?

Cevaplanan soru

9

Çay ocağı açmak için ruhsat nereden alınır sorusunun kısa cevabı şudur, Belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne müracat etmeniz gerekmektedir.

Dükkanı açmak istediğiniz semtin bağlı olduğu belediye ile görüşe bilirsiniz ama öncelikle sizden ustalık belgesi ve çay ocağı açmanız için gerekli belge ve uygulamalar talep edilecektir.

örneğin ruhsat almanız için önce vergi levhası, kira kontratı gerekicek, tost ve çay ocağı için dükkanda uygulamanız gereken zorunluluklarda bulunuyor ve bu isteklerin hepsi belediyeler arası farklılıklar gösteriyor. Belediye ile görüşmenizde fayda var.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.