Eğir otu nerede satılır ?

Çözüldü1.59K viewsBitkiler
14

Eğir otu nerede satılır: sigarayı bırakmak amaçlı kullanımı merak ettiğimden dolayı eğir otu ve eğir kökü olarak bilinen bitkiden satın almak istiyorum. Etrafımda araştırmama rağmen bulamadım, eğir otunu nereden satın alıyorsunuz ve bu bitkiyi kullanarak sigara bırakmayı başaran var mı ?

En iyi cevap olarak seçildi

2

Eğir kötü nerede satılır sorusuna cevap verebilirim ama sigarayı bıraktırma konusundaki etkisini daha önce hiç tecrübe etmedim. Öncelikle en yakın aktara giderek eğir otu satın almak istediğinizi söyleyin eğer yok derse Hazanbel almak istediğinizi söyleyin.

Eğir otu kökü genellikle Hazanbel olarak bilinir, bu nedenle bulamamış olabilirsiniz.

Eğri otu kökünü alabileceğiniz diğer mecralar ise şunlar ;

  1. Eczaneler
  2. Semt pazarları
  3. Alışveriş Siteleri
  4. Aktarlar

Eğer yaşadığınız bölgeden temin edemiyorsanız güvendiğiniz bir alışveriş sitesinden temin etmeniz sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum.

En iyi cevap olarak seçildi

Açıklamanız için teşekkür ederim ama ben eğir otunu kendim yetiştirmek istiyorum, kökünü satın alacağım şimdilik ama kendim yetiştirip gerektiğinde kendim kullanmaya devam etmek istiyorum. Yetiştirilmek üzre eğir otunu nereden satın alabilirim ?

Büyük fidanlıklardan eğir otu fidanı alabilirsiniz. Latince adı “Acorus calamus Variegatus” google’de arama yaparak satıcılara ulaşabilirsiniz. Ama bu bitki çok yıllık olmasına rağmen ortalama 15-20 santim su içinde büyüyen daha çok gölet ve dere yataklarına uygun bir tarzı var.

Evet şimdi latince adından araştırdım gerçekten benim bu bitkiyi yetiştirme imkanım yokmuş. Teşekkür ederim detaylı cevabınızdan dolayı.