Fare zehiri fareyi kaç saatte öldürür ?

Çözüldü2.04K viewsHayvanlar
7

Fare zehiri fareyi kaç saatte öldürür ? Kış aylarımda evlerde oluşan fare istilalarında bir artış oluyor, evde fare pislikleri ve bazı kıyafetlerimde fare kemirme izlerine rastladım.

Farelerden kurtulmak amaçlı buğday taneli ve fare pasta zehri aldım. Evin oda kapalarının arkasına sayılı adet zehir koyuyorum ve her gün eksiliyor. Fareler zehri yemelerine rağmen ölmek bilmediler sanırım.

Fare zehri paketlerinde farenin ne zaman öleceği ile alakalı net bir ibare yok, fare zehri ne zaman etkisini göstermektedir ?

En iyi cevap olarak seçildi

10

Fare zehri fareyi kaç saatte öldürür, sorusuna ortalama 12 ile 48 saat diye biliriz.

Öldürcü doz zehir yiyen farenin 12 saat ile 2 gün içinde ölmesi gerekir. Fare zehrini yiyen fare bir süre daha beslenmeye devam eder ve son olarakta genellikle yuvasında ölür.

Ölümcül doz fare zehri yemeyen fateler ortalama 5 gün içinde ölürler ve bu süre içinde yemek yemeye ve gezinmeye devam ederler.

Farenin zehri yer yemez ölmemesinin iki sebebi vardır.

Bunlardan birincisi : zehrin başka canlılar tarafından yanlışlıkla yenmesinden kaynaklı oluşacak ölümlerin engellenmesidir. İkincisi ise farenin yemi yer yemez ölmesi geride kalan farelerin o yiyeceklerin öldürcü olduğu mesajını kesin olarak anlamalarından kaynaklıdır.

Ev fareleri için öldürcü doz, yarım fare pastası veya 6 buğday taneli zehirken büyük fare ve sıçanlar için 3 ile 5 fare pasta zehri ya da 20 ile 30 parça buğday taneli fare zehirdir.

En iyi cevap olarak seçildi
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.