Hais Kıl Testere Kullanıcı Yorumları

Çözüldü130 viewsElektronik
6

Öncelikle merhaba, başlıktan da anlaşıldığı üzre, kullanıcılarından hais kıl testere kullanıcı yorumlarını bekliyorum.

Uzun zamandır amatörce el kıl testere ile 2mm kontraplak üzerinde çalışmalar yapıyorum. 2 aydır daha kalın olan doğal ahşaptan oyuncak yapımı çalışmalarına başladım ama maalesef el testeresi ile kesimleri gerçekleştirmek çok zor. Bu nedenle kendime elektirikli, masaüstü bir kıl testere almaya karar verdim.

Araştırdığımda bir çok farklı model gördüm, gözüme hais kıl testereyi kestirdim eğer daha önce bu ürünü kullanmış veya hali hazır da kullanan varsa hais kıl testere hakkında genel bir açıklama ve yorumda bulunursa çok sevinirim.

Özellikle doların artmasıyla bu tarz ürünler çok palı hale geldi, hais kıl testere fiyatı intertten satın almak istediğimde 975.00 — 1.250.00 lira arası bulabiliyorum.

Hais kıl testere kullanıcılarına sormak istediğim diğer sorular :

  1. Aynı ürün arasında sizce neden bu kadar fiyat farkı var ?
  2. İlk defa elektrikli kıl testere kullanıcam, hais başlangıç için uygun mu ?
  3. Makinanın ağzına takacağım kıl testereleri nereden ve kaç liraya temin edebilirim ?
  4. 20mm kalınlığındaki kayın ağacını hais kıl testere ile rahat kesebilir miyim ?
    Aynı fiyat bandında farklı marka elektrikli kıl testere kullananlar varsa kullanıcı yorumlarını paylaşabilirler. Teşekkür ederim.
En iyi cevap olarak seçildi

15

Hais kıl testereyi 3 yıldır kullanıyorum. En başta hobi amaçlı ürünü satın aldım ve şuan internetten ahşap oyuncak satışı yapıyorum. Aklındaki soruların çoğuna net olarak cevap verebilirim bu nedenle hais kıl testere kullanıcı yorumları hakkında farklı soruların var ise onları da sorabilirsin.

1- İnternette bulduğun satıcılarına arasındaki fiyat farkının sebebi satıcıyla alakalı, eklemiş olduğun resimdeki modellerin hepsi aynı, sen en uygun fiyat ve güvenilir satıcıyı tespit edip satın alabilirsin. Ben daha önce farklı mağazalardan ürün satın aldım ve güvenilir olmayan satıcılar genellikle ürünü stoklarında tutmuyorlar, bu nedenle çok geç gönderim yapabiliyorlar.

2- Hais kıl testere başlangıç için uygundur. Ama çok profesyonel bir makine değil, yinede fiyat – performans olarak düşündüğünde alabileceğin en iyi makinelerden birisi rakibi ise, scheppach deco-flex dekupaj kıl testere ama bakıldığında birebir aynı olmasına rağmen arasında 200 lira gibi bir fiyat farkı var. Bu nedenle scheppach almanı tavsiye etmem ve daha önce o makineyi de kullanmış biri olarak aralarında hiç bir fark göremedim.

3- Kıl testere uçlarını, online alışveriş sitelerinden veya bahaus gibi büyük yapı marketlerden satın alabilirsin. kıl testere uçları pin sonlu ve düz olarak ikiye ayrılıyor. eğer pimli kullanacaksan 127mm uzunluğunda modellerden temin edebilirsin. Fiyat olarak pimli olmayan uçlara göre daha pahalıdır bu nedenle tavsiye etmem. 10 Adet pin sonlu kıl testere uçları ortalama 40-50 lira gibi bir fiyata satılmaktadır. Düz uçlar ise 12li paketleri 10-20 lira arası fiyatta bulabilirsin, ben sana “Uzunluk: 130 mm, Eberle Blitz Düz Ahşap Kıl Testere Ucu 12′ li” almanı tavsiye ederim, şuan fiyatı 11 lira.

4- Kayın ağacı kaliteli ve sert bir yapıya sahip, işlemesi bu nedenle biraz zor. 20 mm kalınlıkta kayın açığınını bu makine ile kesebilirsin ama bu yapacağın modelle ne kadar kolay ve zor bir kesim olacağında değiştirir. Çok kıvrımlı düz kesimler yapmayı düşünüyorsan şerit testerede kullanabilirsin.

En iyi cevap olarak seçildi