instagramdan ne satabilirim ? Farklı fikir ve tavsiye

1.09K viewsPara & Kazanç
7

instagramdan ne satabilirim bana farklı fikir verin lütfen. Öncelikle hepinizi açmayı planladığım instagram satış sayfama şimdiden davet ediyorum ve sizce instagram’dan ne satsam ciddi anlamda kazanç sağlaya bilirim ?

Cevaplanan soru

İnstagram’da satış yapmak için ortaya koyacağın sermaye ne kadar önemli olan o aslında paran varsa her şeyi satabilirsin ve sattığın ürünleri birilerinin görmesi için öncelikle kendine reklam bütçesi ayırman gerekiyor. Eğer satmak için aldığın ürünlerin bir günde satılıcağını düşünüyorsan yanılıyorsun önce reklam ve sonra toptan alabileceğin niş bir ürün kararlaştırmam gerek.

Tamam işte bende toptan alıp satabileceğim ürün fikri istiyorum sizden. Sermayem çok yok ama bence yeterli olacaktır.

Sadece ahşap oyuncak çeşitlerinden oluşan bir instagram mağazası açabilirsin. Tahtakalede bir çok toptancısı mevcut ahşap oyuncaklar, bebek figürleri, çizgi film için yapılan figürler çok popüler bence instagram’da satış yapmak için güzel bir fikir

Aslında aklıma yattı, oyuncak fikrini araştırıcam teşekkür ederim.


9

Bende instagram’da satış yapmak istiyordum ama bu işi yapmak için sermayem nerdeyse hiç yoktu biraz araştırma yaptım ve elimdeki parayla ticaret yapamayacağımı anladım.

Sonra ismek kursları arasında pasta ustası yetiştirme derslerine kayıt oldum ve neden ben bu işi instagram’da yapmıyorumki diye düşündüm ve şu an 5 bin takipçisi olan yaklaşık 400 farklı pasta satışı yapmış olduğum bir hesabım var.

Doğum günleri, özel günler ve düğün nişan için tasarım pastalar yapıyorum. Belki bu durum sanada bir fikir olur.

Yeni yorum gönderildi

Sizin açınızdan çok sevindim ama benim bu tarz bir el becerim yok maalesef. Daha çok ticaret yapmak için ürün fikri istiyorum.

4

Bir ara bende instagram’da ne satabilirim diye kafa yordum ama gerçekleştiremedim. Kendimce hazırladığım bir kaç fikir var.

 1. Hediyelik eşya özellikle sevgililer için ikili olan set halinde hediyeleri satmayı düşündüm.
 2. İnstagram’da Kozmetik malzemeleri alıp satma fikrini düşündüm ama rakiplerim çok salam olduğu için vazgeçtim.
 3. Telefon kapağı başta olmak üzre telefon aksesuarları alıp satmak. Sürekli yeni model telefonlar piyasaya çıkıyor bence iyi kazanç getiricek bir fikir.

en son kargo işini çözemediğim için vaz geçtim. Ürünleri satsan bile kargoya çok ücret ödemen gerekiyor ve genelde insanlar kapıda ödeme istiyor. Kargo firmasıyla anlaşma yapmak lazım.

Yeni yorum gönderildi

Doların yüksekliğinden kaynaklı çinden gelen tüm ürünlerde ciddi bir maliyet artışı var ve ekstra vergi uygulanıyor şu an bu nedenle bu tarz ürünler satmak istemiyorum

16

Ticaretini yapmak istediğin ürünün için öncelikle kaliteli bir toptancı bulmalısın sonra ne olsa satarsın.

Osman bey farklı ile 2020 yılının en güncel instagram’da ne satabilirim listesi.

 1. Evcil hayvan aksesuar, bakım ürünleri ve mamaları satabilirsiniz. Örneğin kışın en çok satılan ürünler arasında soğuk havalardan sokak hayvanların korunması için yapılan yuvalar var ve internetten en çok satılan bir diğer ürün ise evcil hayvan mamasıdır.
 2. Organik besin ve organik ürünler. Bal, polen, propolis, peynir, organik sabunlar, organik bakım ürünleri bir kaç yıldır internette satışı artan ürünler arasında. Kimse marketten diş macunu almak istemiyor onun bile doğal organiğini satın almak isteyen bir furya var ve bence en sağlıklı olanını yapıyorlar.
 3. Sadece takı satışı yapabilirsin. Eğer kaliteden ilk bakışta anlıyorsan satılması en çok ihtimal olan bileklik, kolye ya da yüÜk modellerini toptan satın alıp instagram’da satabilirsin.
 4. Sadece gözlük. Toptan 10 liraya satın alabileceğin binlerce farklı gözlük modeli var ve bunları instagram’da deli gibi satan mağazalar biliyorum. Burda birazda reklam yatırımı öne çıkıyor.
 5. Gecelik ve sabahlık. Çocuklar, bebekler, Erkek ve kadınlar olmak üzre ayrı yada hepsini aynı anda satabileceğin bir gecelik sabahlık mağazası açabilirsin.
 6. İç çamaşırı. Eğer yapabilirsen toptancısı en bol ve en çok kar getiren sektörden birisi.
 7. Bebek kıyafetleri. 1 ile 46 aylık arası bebekler için tulum, zıbın ve kıyafetlerin satışını yapabilirsin.
 8. Oyuncak satışı. Toptan alırsan iyi kazanç sağlaya bilirsin.
 9. Hobi ürünleri. Bir hobiye ait ürünler örneğin balıkçılık ürünleri ya da ahşap oymacılık ile ilgili ürünler.
 10. Canlı haycan satışı. Örneğin tavuk, civciv ve horoz ya da muhabbet kuşu, papağan gibi.
 11. Ucuzluk pazarı. 1 milyoncu misali çok ucuz ürünlerin olduğu bir mağaza açabilirsin.
 12. Ayakkabı satışı. Ben en son instagram’dan kendime bir ayakkabı aldım ve herkes alıyor. Reklam önemli.
 13. Ev ve ofis aksesuarları. Vazolar, aksesuar çiçekler, tablolar ve bunun gibi ürünler.
 14. Erkek bakım ürünleri. Erkek bakım ürünleri satışı yapan bir sayfa görmedim neden siz olmayasınız ?
 15. Saat. Sadece bay ve bayan saat satışı yapabilirsiniz.

Şu an aklıma gelen instagram’da satış fikirleri bunlar umarım beğenir ve en iyi cevap olarak seçersiniz.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi