Kepekten kurtulmak için hangi şampuanı kullanmalıyım ?

1.13K viewsSağlık
6

Kepekten kurtulmak için hangi şampuanı kullanmalıyım, Yaklaşık 3 aydır saçımda yogun bir kepek var, daha önce hiç böyle bir problem yaşamamıştım. Bilgisayar başında otururken klavyenin üzerinde biriken beyaz tozların yoğunluğu artık midemi bulandırmaya başladı, yoğun şekilde kepek problemi yaşıyorum.

İnternetten araştırdığım kadarıyla bitkisel yöntemler denedim ama faydasını görmedim. Limon, zeytinyağı ve yumurta kürlerini ayrı ayrı uyguladım ama ben pek faydası olmadı nedense.

Gerçekten etkili olabileceğini düşündüğünüz kesin sonuç veren bitkisel yöntem öneriniz varsa onlarada açığım.

Şu an kullandığım şampuanın markası : Head & Shoulders kepeğe karşı etkili ve saç kremini kullanıyorum.

Daha önce benim gibi kepek problemini yaşamış ve kurtulmuş olan kişilerden yorum bekliyorum,kısacası, kepekten kurtulmak için hangi şampuanı kullanmalıyım ?

Cevaplanan soru

4

Benimde bitmek bilmeyen bir kepek problemin var, çok marka denedim ve çareyi konazol marka kepek şampuanın da buldum. Bu sefer de saçlarım inceldi ve dökülmeler başladı, hacimsiz ve şekil almamaya başladı, şu an sadece haftada iki defa kullanıyorum. Haftanın diğer günleri Şepe marka arı sütü, PROPOLİS veya bal karışımı şampuan kullanarak dengelemeye çalışıyorum.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
4

Kış aylarına girmemizle birlikte benimde saç diplerinde kepek oluşmaya başladı, Clear komple bakım, kepeğe karşı etkili şampuanı kullanıyorum ve şu an için memnunum tavsiye ederim.

Saç diplerinizi kurutmamaya dikkat edin, çok sıcak suyla saçlarınızı yıkamak ve fön makinesini çok yakın tutarak saç kurutmakta zamanla yogun kepek yapıyor ve saçlarınızın tamamen durulamaya dikkat edin, tam durulanmayan saçlarda da kepek oluşabilir.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
5

Yoğun bir kepek problemi yaşıyorsan bence önce hastaneye gitmende fayda var, belki farklı bir durum olabilir. Cildiye bölümüne gidebilirsin, saç egzaması olabilir. Kepek gibi döküntüler ve yoğun kaşınma hissi yaşıyorsan eğer bu durumu dikkate almanda fayda var.

Eğer kepek olduğundan kesin eminsen, kepeğe karşılı etkili şampuanlardan çok bence kepek şampuanı kullanmalısın, bir dönem bende de oldu ve “ketoral şampuan” kullandık, kepek tedavisinde gayet başarılı.

Her banyoda saç diplerine masaj yaparak şampuanı uygula ve 10 dakika kadar beklettikten sonra saçlarını durla. Bu şekilde her banyoda tekrarla.

Yeni yorum gönderildi

Kepek olduğuna eminim, kuaförüm ile konuştum sadece kepek olduğunu söyledi. Ketoral şampuanı nereden alabilirim İnternet’de satış yapan bir yer bulamadım.

Eczaneden alabilirsin.