Komşum tavuk besliyor nereye şikayet edilir ?

Çözüldü879 viewsHayvanlar
6

Komşum tavuk besliyor nereye şikayet edilir ? Komşumun bahçeli müstakil evi ile benim kiracı olarak oturmuş olduğum daire yan yana, zemin katta oturuyorum ve dairenin dışarı bakan en büyük cephesi tavuk kümesinin bulunduğu bahçeye sıfır konumda.

Cam açamıyorum zaten cam pencere açmasamda tavukların kümesindeki ağır koku eve doluyor. Ben alıştım artık kokuyu duymuyorum ama evimde misafir dahi ağırlayamıyorum, eşim tavukların pis kokusundan tiksinmiş durumda ve şu an kış ayındayız yazın nasıl olacak bilmiyorum.

Eşim durumu komşuya bildirdi ve kümesi kendi evinin duvarına yakın yapmasını söyledi adam inadına kaldırmıyor ve iş tartışma boyutuna gidiyor. Ben tavukları şikayet edip kaldırtmak istiyorum nereye şikayet edebilirim ? Bu kadar evlerin iç içe olduğu mahallede tavuk beslemek yasak değil mi ben bu kokuyu çekmek zorundamıyım yapılan resmen bir zorbalık.

Cevaplanan soru

Tavukları şikayet etmek için beyaz masayı arayın ve çok koku geldiğini söyleyin onlar sizi yönlendiricektir.

Zabıta müdürlüğüne gidin ve direkt olarak komşunuzun tavukları hakkında şikayetçi olun. Şikayetinizden sonra zabıta ekipleri komşunuza sözlü ve yazılı olarak ihtarda bulunarak bir hafta içinde kümesi tamamen kaldırmasını söyler ve kardırmazsa ceza uygular. Zaten komşunuz anlayışlı biri olsa o eziyeti size yaşatmaz yaptığı çok ayıp.


11

Komşunuz tavuk besleye bilir ama sergilemiş olduğu tavır hiç hoş değil. Bence tatlı dille tekrar bir ikaz edin ve en azından sizin pencerenizin önünden kümes kaldırsın.

Şimdi gelelim tavuk besleyen komşuyu nereye şikayet etmeniz gerektiğine, Tavuk şikayet hattı diye bir şey yok bu tarz şikayetleri bağlı olduğunuz belediye ya da zabıta müdürlüğüne yapmanız gerekir.

Telefonla yapılan şikayetler pek önemsenmez öncelikle direkt olarak yazılı müracaatta bulunmalısınız. Şikayetinizde komşunuzun tavuk beslemesini değilde ortama yaymış olduğu kokudan kaynaklı rahatsız olduğunuzun altını çizin ve iyi niyet göstermek isterseniz kümesi penceremin önünden kaldırması durumunda şikayetçi olmayacağınızı söyleyin. Zabıta gelip orta yolu bulsun derim.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
7

Buna benzer bir durumla daha önce bende karşılaştım. Komşumuz horoz dövüştürüyor ve bahçesinde en az 40 farklı horoz vardı hepsi için dolap şeklinde yuvalar yapmıştı ve her sabah 40 horoz sırayla ötüyordu.

Horozlar sanki ötüşerek yarışıyorlar uyumak mümkün değil ben karakola gittim ve durumu izah ettim polislerde beni belediyeye yönlendirdiler.

Beleyede durumu girişseki danışmaya anlattım oda zabıtalara yönlendirdi sonuç olarak bir şikayet dilekçesi ile ortalama 1 ayda sorunu çözdüler. Tüm kümesleri ve horozları kaldırmak zorunda kaldı.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi