Saçlarım küstü uzamıyor ne yapmalıyım ?

2.02K viewsSağlık
2

Saçlarım küstü uzamıyor ne yapmalıyım : norma bir insanın saçı ayda ortalama 1,5 santim uzadığını örgendim ama benim saçlarım ortalama 3 ayda anca o kadar uzuyor. 22 yaşında erkeğim ve yaklaşık 2 yıldır saçlarım bu şekilde. Okula giderken her gün saçlarımı saç kurutma makinesi şekillendiriyorum, saç spreyi ve saç şekillendirici bir bazı ürünlerde kullanıyorum.

Saçlarımın küstüğünü düşünüyorum, bazı doğal kürler denemiş olmama rağmen saçlarımı uzatmayı başaramadım, bu tarz bir sıkıntı yaşayan erkek arkadaşlardan tavsiye alabilirim.

Cevabın seçimi kaldırıldı

8

Saçların küstü ise barışmak için bilimsel adımlar atmanı tavsiye ederim. İnternet’te bulduğun yahut kulaktan dolma bilgiler ile saçlarını uzatman biraz zor gibi duruyor. Saçlarındaki problemi çözmek için öncelikle neden kaynaklandığını bulmakta fayda var. Eğer saç şekillendirme ürünleri ve saç kurutma makinesin saçlarını küstürdüğünü düşünüyorsan öncelikle bu işlemleri bir süre yapmamaya çalış. Eğer denemede başarılı olursan ne mutlu olamaz ise sorunu tespit etmek için doktora gitmende fayda var.

Şimdi öncelikle saçlarımız bize neden küser ve uzamaz bunları inceleyelim.

  1. Saç şekillendirme için kullanılan sprey ve diğer şekillendiricileri sürekli kullanmak saçları küstürebilir. Özellikle kullanılan ürünleri günlerce yıkamadan bekletmek saçlara çok zararlıdır.
  2. Stresli yaşam saçların uzamasını etkilemektedir.
  3. Saçların sürekli ağır kire maruz kalması saçları küstürür bilir.
  4. Alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler saçlara kötü etkide buluna bilir.
  5. Saç derisi hastalıkları, egzama, kuruluk ve bunun gibi.
  6. Vitamin eksikliği ya da bir hastalık belirtisi sonucu saçların uzamaması mümkün olmaktadır.

Saçların uzamasını engelleyen bir çok farklı problem olabilir bu nedenle öncelikle problemi yaratan sorunu tespit etmek için doktora gitmeni tavsiye ederim. Senin saçlarına uyguladığın rutini tekrarlayan kişilerin saçlarının küstüğünü düşünmüyorum. O yüzden doktor, doktor, doktor.

Saç problemleri için hangi doktora gidilir ?

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.