Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü ?

189 viewsPara & Kazanç
0
2 Yorum

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün mü ? Şehir dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bazen nakit sıkıntısı yaşıyorum maalesef. İnternet’ten araştırdığım kadarı ile yurt dışında mobil uygulamalar ve interet siteleri üzerinden şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün. Ülkemizde bu işi ciddi anlamda yapan, müzik veya radyo dinleyerek para kazandıran, cep harçlığımı çıkartacak bir adres biliyor musunuz ?

Ben bir kaç tane yabancı kaynak buldum ama onlarda Türkiye’den kayıt almıyor maalesef.

Yeni yorum gönderildi

Konuya hakim değilim ama dinle kazan diye bir site var. Daha önce ben sadece meraktan girip denemiştim, sitenin her yeri reklam dolu. Puan kazandım ama hiç ödeme talep etmedim. Açıkçası Bana pek güven vermedi.

Ülkemizde böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar, bırakın müzik dinledin diye para ödemeyi, sizi siteye üye yaparlar üstüne kişisel bilgilerinizi başka firmalara pazarlayıp sizin üzerinizden para kazanırlar. Zaten yotube’de para kazanmak için her kes şarkı yüklemeye başladı, bu kitle şarkım dinlensin diye para verir mi Allah aşkına


5

Lütfen beni yanlış anlamayın ama müzik dinlediğiniz için kim neden size ücret ödesin ? Bu konuyu daha öncede büyük bir merakla araştırdım. Youtube’de ve blog sitelerinde bir furya insanlara şarkı dinleyerek para kazana bileceklerini söylüyorlar ama benim şahsı düşüncem tamamen palavra. Zaten uğraşlarım sonrası parada kazanamadım. Ülkemizde bu işi yapan bir tane web sitesi var oda dolandırıcı, bu nedenle adresini paylaşmıyorum.

Sanatçılar para kazanmak için şarkı yaparken, dinleyenlere kim neden para ödesin, çok saçma.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
2

Yurt dışında bu işi ciddi yapan siteler var ama sadece dinlemek yetmiyor, şarkıyı dinledikten sonra altına yorum yapman gerekir ve sonrasında her yorum sonrası çok küçük ücretler alıyorsun. Burada İngilizcenin iyi olması gerekiyor ve bu siteler ülkemizden kayıt almıyorlar ve nakit ödeme yapmıyorlar.

Amazondan hediye çeki alabiliyorsun. Bu tarz sitelerin bir çoğuda sahtekar bilgin olsun.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
4

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak maalesef mümkün değil çünkü bu yatırımı yapacak ciddi bir işletme yok. Bu işi ciddi yapan bir veya iki tane yabancı site var onlarda şarkıyı dinlediğin için değilde, şarkı hakkında ilham verici yorumlar yaparsan sana para ödüyorlar. Bir çeşit anket gibi düşün. Şarkının altına kaliteli yorum yapabilirsen para kazanıyorsun oda arkadaşın bahsettiği gibi yabancı dilinin iyi olması gerekiyor, zaten yabancı dilin o kadar iyiyse çeviri yaparak para kazana bilirsin. Bu tarz işler ile vakit harcama derim.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi