Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü ?

190 viewsPara & Kazanç
0
2 Yorum

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün mü ? Şehir dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bazen nakit sıkıntısı yaşıyorum maalesef. İnternet’ten araştırdığım kadarı ile yurt dışında mobil uygulamalar ve interet siteleri üzerinden şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün. Ülkemizde bu işi ciddi anlamda yapan, müzik veya radyo dinleyerek para kazandıran, cep harçlığımı çıkartacak bir adres biliyor musunuz ?

Ben bir kaç tane yabancı kaynak buldum ama onlarda Türkiye’den kayıt almıyor maalesef.

Yeni yorum gönderildi

Konuya hakim değilim ama dinle kazan diye bir site var. Daha önce ben sadece meraktan girip denemiştim, sitenin her yeri reklam dolu. Puan kazandım ama hiç ödeme talep etmedim. Açıkçası Bana pek güven vermedi.

Ülkemizde böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar, bırakın müzik dinledin diye para ödemeyi, sizi siteye üye yaparlar üstüne kişisel bilgilerinizi başka firmalara pazarlayıp sizin üzerinizden para kazanırlar. Zaten yotube’de para kazanmak için her kes şarkı yüklemeye başladı, bu kitle şarkım dinlensin diye para verir mi Allah aşkına


5

Lütfen beni yanlış anlamayın ama müzik dinlediğiniz için kim neden size ücret ödesin ? Bu konuyu daha öncede büyük bir merakla araştırdım. Youtube’de ve blog sitelerinde bir furya insanlara şarkı dinleyerek para kazana bileceklerini söylüyorlar ama benim şahsı düşüncem tamamen palavra. Zaten uğraşlarım sonrası parada kazanamadım. Ülkemizde bu işi yapan bir tane web sitesi var oda dolandırıcı, bu nedenle adresini paylaşmıyorum.

Sanatçılar para kazanmak için şarkı yaparken, dinleyenlere kim neden para ödesin, çok saçma.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
3 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.