Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü ?

188 viewsPara & Kazanç
0
2 Yorum

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün mü ? Şehir dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bazen nakit sıkıntısı yaşıyorum maalesef. İnternet’ten araştırdığım kadarı ile yurt dışında mobil uygulamalar ve interet siteleri üzerinden şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün. Ülkemizde bu işi ciddi anlamda yapan, müzik veya radyo dinleyerek para kazandıran, cep harçlığımı çıkartacak bir adres biliyor musunuz ?

Ben bir kaç tane yabancı kaynak buldum ama onlarda Türkiye’den kayıt almıyor maalesef.

Yeni yorum gönderildi

Konuya hakim değilim ama dinle kazan diye bir site var. Daha önce ben sadece meraktan girip denemiştim, sitenin her yeri reklam dolu. Puan kazandım ama hiç ödeme talep etmedim. Açıkçası Bana pek güven vermedi.

Ülkemizde böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar, bırakın müzik dinledin diye para ödemeyi, sizi siteye üye yaparlar üstüne kişisel bilgilerinizi başka firmalara pazarlayıp sizin üzerinizden para kazanırlar. Zaten yotube’de para kazanmak için her kes şarkı yüklemeye başladı, bu kitle şarkım dinlensin diye para verir mi Allah aşkına


2

Yurt dışında bu işi ciddi yapan siteler var ama sadece dinlemek yetmiyor, şarkıyı dinledikten sonra altına yorum yapman gerekir ve sonrasında her yorum sonrası çok küçük ücretler alıyorsun. Burada İngilizcenin iyi olması gerekiyor ve bu siteler ülkemizden kayıt almıyorlar ve nakit ödeme yapmıyorlar.

Amazondan hediye çeki alabiliyorsun. Bu tarz sitelerin bir çoğuda sahtekar bilgin olsun.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
3 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.