Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü ?

187 viewsPara & Kazanç
0
2 Yorum

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün mü ? Şehir dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bazen nakit sıkıntısı yaşıyorum maalesef. İnternet’ten araştırdığım kadarı ile yurt dışında mobil uygulamalar ve interet siteleri üzerinden şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün. Ülkemizde bu işi ciddi anlamda yapan, müzik veya radyo dinleyerek para kazandıran, cep harçlığımı çıkartacak bir adres biliyor musunuz ?

Ben bir kaç tane yabancı kaynak buldum ama onlarda Türkiye’den kayıt almıyor maalesef.

Yeni yorum gönderildi

Konuya hakim değilim ama dinle kazan diye bir site var. Daha önce ben sadece meraktan girip denemiştim, sitenin her yeri reklam dolu. Puan kazandım ama hiç ödeme talep etmedim. Açıkçası Bana pek güven vermedi.

Ülkemizde böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar, bırakın müzik dinledin diye para ödemeyi, sizi siteye üye yaparlar üstüne kişisel bilgilerinizi başka firmalara pazarlayıp sizin üzerinizden para kazanırlar. Zaten yotube’de para kazanmak için her kes şarkı yüklemeye başladı, bu kitle şarkım dinlensin diye para verir mi Allah aşkına


4

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak maalesef mümkün değil çünkü bu yatırımı yapacak ciddi bir işletme yok. Bu işi ciddi yapan bir veya iki tane yabancı site var onlarda şarkıyı dinlediğin için değilde, şarkı hakkında ilham verici yorumlar yaparsan sana para ödüyorlar. Bir çeşit anket gibi düşün. Şarkının altına kaliteli yorum yapabilirsen para kazanıyorsun oda arkadaşın bahsettiği gibi yabancı dilinin iyi olması gerekiyor, zaten yabancı dilin o kadar iyiyse çeviri yaparak para kazana bilirsin. Bu tarz işler ile vakit harcama derim.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
3 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.